מה צריך כדי להקים אתר מכירות?

כדי להבין את מהפכת הקניות האינטרנטית שעברה מדינת ישראל צריך רגע להתייחס לשנת 2010

רק לפני משהו כמו 10 שנים, ב 2010, היו אתרי מכירות ספורים בישראל, ברמה שאפשר לספור אותם על כף יד אחת. היום יש אלפי אתרי מכירות וגם  עסקים קטנים במיוחד מפעילים אתרי איקומרס מתוך הבנה גדולה של החשיבות שלהם בהגדלת מאגר הלקוחות והרווחים. משבר הקורונה האחרון העצים את החשיבות שלהם והוביל לכך שרק עסקים עם אתרי מכירות הצליחו איכשהו לשרוד במציאות ההזויה שנכפתה עליהם. עדיין אין לכם אתר מכירות לעסק? קודם כל, תדעו שזה אף פעם לא מאוחר וגם אתם יכולים להוציא מהעסק שלכם הרבה יותר. הנה כמה דברים שחשוב שיהיו באתר שלכם.

חזון וערך מוסף
למרות שמדובר באתר מכירות שהמטרה העיקרית שלו היא למכור את המוצרים שלכם, הוא חייב להכיל גם ערך מוסף לגולשים שלכם. לפני שבונים אתר צריך לערוך אפיון אתרים מדויק שבו תעסקו בערכי המותג ובחזון שלכם. כך למשל אם אתם עסק ששומר על איכות הסביבה, זה חייב לבוא לידי ביטוי. אם המוצרים שלכם נועדו להפוך את החיים במטבח לקלים יותר, או אם הבגדים שאתם מוכרים הם סמל לסטייל ונוחות - זה למעשה החזון שלכם וזה חייב לבוא לידי ביטוי באתר. איך? זה יכול להיות בהמון דרכים אבל חשוב שזה ייעשה בצורה יצירתית ומתוחכמת שתיתן לגולשים באתר שלכם ערך מוסף. כמו שחנות פיזית מעוצבת בדרך מסוימת ותחת מחשבה, גם אתר מכירות חייב להיות כזה.

ספק אשראי
רכישות באינטרנט מבצעים ברוב המקרים באמצעות כרטיס אשראי כאשר ישנן אופציות נוספות כמו רכישה בפייפיאל, העברת תשלום בביט או פייבוקס, רכישה טלפונית וכו'. כיוון שמרבית הרכישות כן מתבצעות באשראי עליכם לדאוג שיהיה לכם ספק אשראי רציני ומקצועי שתוכלו לסמוך עליו. בחרו בספק אשראי עם ניסיון באתרי מכירות כדי שיוכל לעמוד לצידכם במשימה של הקמת אתר מכירות.

מערך שילוח ואיסוף
דבר נוסף שעליכם לדאוג לו כשאתם בונים אתר מכירות הוא מערך שילוח של המוצרים. קחו בחשבון שיהיו לכם לקוחות מכל רחבי הארץ ולא רק ממקומות הסמוכים אליכם, ולכן עליכם לדאוג שהמוצרים יגיעו עד אליהם בזמן סביר ובעלויות משלוח הגיוניות. כמובן שתוכלו לעשות את זה בעצמכם, אך במידה והרכישות באתר יהיו רבות במיוחד (מה שאנחנו מקווים שיקרה במהרה!), יהיה עליכם להיעזר בחברת שילוח חיצונית. איכות השירות שלכם וזמן האספקה של המוצרים הוא זה שיקבע את שביעות רצון הלקוחות. אל תקלו ראש בכך!