אירוח אתרים בישראל

אירוח אתרים, או בשם המקצועי יותר: אחסון אתרים, יכול להתבצע בכל מקום בעולם

גם אם האתר שלכם מיועד רק עבור גולשים בארץ, גם אם כולו כתוב בעברית, וגם אם אין לכם שום כוונה לפרוץ מעבר לים - אין שום סיבה שלא תאחסנו אותו אצל ספקים מחו"ל. במקרים רבים יציעו לכם שם הצעות משתלמות במיוחד לאחסון אתרים, מה שיחסוך לכם כסף רב. האם זה כדאי? לא בטוח. אנחנו מאמינים שלמרות שיש אופציות בחו"ל, אחסון אתרים בישראל הוא עדיין מומלץ יותר. למה? הנה שלוש סיבות טובות.

שירות תמיכה בעברית
האתר שלכם חשוב לכם ולמעשה כל העסק שלכם תלוי בו. ומה יקרה אם חלילה שרת האחסון יפול והאתר לא יהיה זמין יותר? קודם כל אנחנו מקווים שתרחיש מסוג זה לא יקרה, אבל מזהירים שהוא עלול לקרות. במצב כזה פונים קודם כל לספק שאצלו אתם מאחסנים את האתר כדי שיתן מענה מהיר וראוי. אחסון אתרים בארץ נותן לרוב תמיכה בעברית, בין אם בטפסי הפנייה שתשלחו ובין אם בשירות לקוחות טלפוני. כשמדובר על אחסון אתרים בחו"ל זה מסרבל את העניין. התמיכה לרוב תהיה בשפה זרה, בשעות אחרות ממה שעובדים אצלנו וכדאי להיות מודעים לכך. תמיכה טכנית באחסון אתרים היא דבר חשוב (אולי החשוב ביותר) וכשאתם בוחרים לאחסן את האתר בארץ, אתם יכולים להיות רגועים שתקבלו תמיכה מהירה ובעברית.

יעילות גבוהה יותר בקידום האתר
בנוגע למהירות אין לנו תשובה חד משמעית ואחסון האתר שלכם אצל שרת בחו"ל יכול להיות מהיר באותה המידה כמו אחסון בארץ. אלא שבנוגע לקידום האתר בגוגל דווקא יש לנו בשורה בעניין. גוגל מזהה אתרים שמאוחסנים בארץ ונותן להם עדיפות בקידום עבור גולשים בארץ. אם האתר שלכם מיועד עבור גולשים ישראלים ואם אתם רוצים שהוא יגיע כמה שיותר גבוה במנוע החיפוש, אחסנו אותו כאן בארץ. אחסון אתרים בישראל תורם לקידום במנועי החיפוש ויש לכך משמעות אדירה, גם תדמיתית וגם כספית. קוראים לזה לוקליזציה וזה בהחלט דבר שכדאי לקחת בחשבון לקידום האתר לקהל יעד שמוגדר גם לפי מקומו.

הוצאה מוכרת במס הכנסה
ידעתם שאחסון אתרים נחשב להוצאה מוכרת במס הכנסה? אז כן. ואפילו שמדובר בהוצאה קטנה, אם מחשבים אותה לאורך שנים ארוכות מגלים שהיא די משמעותית ואם אפשר לחסוך בה אז למה לא? כשאתם בוחרים לאחסן את האתר בארץ אתם יכולים להשתמש בכך עבור קבלת החזרי מע"מ. ייתכן וגם אחסון בחו"ל נחשב להוצאה מוכרת, אך עם קבלות מספקים בארץ זה ללא ספק יהיה פשוט וקל יותר. אל תוותרו על ההטבה הזו!