אתר עם עגלת קניות

אתר שבו יוכלו לבצע רכישות בנוסף או במקום לחנות פיזית. זה יכול להיות אתר עם עגלת קניות וירטואלית או בלעדיה ובשורות הבאות נסביר בדיוק מה זה אומר.

כשאומרים לכם "עגלת קניות" מה אתם מדמיינים? את העגלה המוכרת של הסופר או דווקא עגלה קניות באתרי אינטרנט? בשנים האחרונות שתיהן הפכו להיות מוכרות  ויש שיגידו שהעגלה הוירטואלית היא לגיטימית יותר. ככה זה כשהרגלי הקנייה שלנו השתנו באופן מובהק וקניות באינטרנט תופסות נתח כל-כך משמעותי מחיי הצריכה שלנו. היום כל עסק שמכבד את עצמו ובעיקר רוצה להגדיל את הרווחים שלו חייב לתחזק אתר מכירות פעיל.

מהי עגלת קניות אינטרנטית?
באתרי מכירות ישנה אפשרות לסמן מוצרים ולהעביר אותם אל עגלת הקניות. עגלה זו ממוקמת בעמוד נפרד והיא מרכזת למעשה את כל המוצרים שסימנתם. אחרי שתסיימו להסתובב בין מוצרי האתר ותרצו לשלם על הקנייה תגיעו אל העמוד הזה. עכשיו תוכלו לראות באופן מסודר את כל המוצרים שסימנתם, להתלבט לגביהם שוב, ולהחליט איזה מהמוצרים תרצו לרכוש. תוכלו לערוך את העגלה: להסיר או להוסיף מוצרים ובגדול כאן תוכלו להבין על מה בדיוק אתם משלמים. ניתן להוסיף אופציה לשימוש בקופונים שתוציאו ליצירת הנחות ומבצעים. לאחר שתסיימו את השלב הזה תגיע האופציה של תשלום עבור המוצרים שבסל הקניות.

היתרונות והחסרונות בעגלת קניות באתר
כמו לכל דבר בחיים גם לעגלת קניות באתר יש יתרונות וחסרונות. החיסרון שלה הוא שהיא מוסיפה עוד שלב בדרך לתשלום. במקום לשלם על המוצר מיד לאחר הסימון שלו, אתם עוברים אל עמוד נוסף שבו העגלה ורק לאחר מכן מגיעים אל עמוד התשלום.  ניתן להקים אתר ללא עגלת קניות ובעצם לשלם על המוצרים מיד לאחר הסימון שלהם וללא מעבר לעמוד ביניים. זה מתאים עבור אתרים שבהם מתבצעת לרוב רכישה אחת גדולה ומשמעותית ואין צורך בסל שיאגד מספר מוצרים. זה למעשה מפשט את הרכישה באתר ומצמצם את השלבים עד לתשלום. היתרון של עגלת קניות הוא שניתן לאסוף מספר מוצרים ולשלם עליהם במרוכז באופן ברור ומסודר. דמיינו שאתם הולכים בסופר ומשלמים על כל מוצר בנפרד בקופה או אוספים את כל המוצרים שאתם רוצים ורק לאחר מכן משלמים. זה למעשה ההבדל בין אתר עם עגלת קניות לבין אתר בלי. כיום ניתן להתאים את עגלת הקניות לספק האשראי שאתם עובדים איתו בצורה פשוטה ונוחה כך שבניית אתר מכירות אי-קומרס אינה דבר מסובך במיוחד. כמובן שצריך לעשות את זה בחכמה ולשים דגש נרחב על חווית משתמש מוצלחת שתוביל להגדלת הרכישות באתר. 

דברים שכדאי לדעת על אתרי מכירות אינטרנטיים
אתרי מכירות אינטרנטיים הם בגדר חובה עבור עסקים שמוכרים מוצרים ושירותים כמעט מכל סוג. כיום קשה מאוד לשרוד את המלחמה על כיסם של הצרכנים ללא אתר שמאפשר רכישות גם באינטרנט, וזה בכלל לא משנה כמה מצליחה החנות הפיזית שלכם. אלא שלא כל אתר קניות עושה את העבודה באופן אוטומטי ודרושה מחשבה רבה לפני שבונים אותו. לחוויית המשתמש באתר יש משמעות רבה מאוד וחלק בלתי נפרד בהצלחת האתר. חשוב לתכנן בקפידה כיצד האתר ייבנה, כיצד המוצרים יהיו מסודרים, אילו קטגוריות יהיו בו, איך יראו הכפתורים, מה יהיה כתוב בו, איזה תמונות יהיו וכל הפרטים הקטנים ביותר. דבר נוסף שחשוב במיוחד באתרי מכירות הוא האבטחה. הדבר האחרון שתרצו הוא שהפרטים האישיים של הלקוחות שלכם יהיו פרוצים ולכן זה חייב להיות אתר עם דף סליקה מאובטח. אנחנו מתקינים באתרים שאנחנו בונים תעודת SSL שלמעשה מבטיחה לנו מעבר נתונים מאובטח ושמירה מלאה על פרטי האשראי.