עיצוב ממשק לאתר אינטרנט

אתם יכולים להשקיע באתר מהיר, מותאם לסלולרי, ובעל מערכת ההפעלה המתקדמת ביותר

אתם גם יכולים לדאוג שיהיה בו תוכן שכתוב מעולה, בצורה שיווקית, רהוטה ומניעה לפעולה. הדברים שציינו הם חשובים והכרחיים אבל הם לא מספיקים בשביל שהאתר שלכם יצליח וישיג את המטרות העסקיות שלכם. בנוסף לכל מה שציינו דרוש גם עיצוב ממשק מעולה וכזה שנעשה באופן מדויק ולאחר מחשבה מוקפדת. מה זה עיצוב ממשק? למה זה כל-כך חשוב להצלחת האתר? ואיך תעשו את זה נכון? צוות המומחים של BGO מדיה מסבירים.

מה זה בכלל עיצוב ממשק לאתר אינטרנט?
"עיצוב ממשק" הוא שם גדול וכוללני לעיצוב האתר. אלא שלמרות שמדובר בדבר פשוט לכאורה (כמה גרפיקות ותמונות, לא?), זהו תחום שלם שמשפיע באופן נרחב על פעילות הגולשים באתר. עיצוב אתר אחראי במידה ניכרת על חוויית המשתמש באתר, על הנעה לפעולה ועל התוצאות הסופיות הרצויות. בתוך עיצוב האתר נכללים, בין היתר, : הפונטים שבהם נשתמש, מבנה האתר, הצבעוניות שתהיה בו, כל האלמנטיים הגרפיים שיופיעו בו, הנראות של הכפתורים והלחצנים השונים, התמונות, וכל המראה שלו. עיצוב אתרים הוא לא דבר של מה בכך אלא משהו שנעשה לאחר בחינת קהל היעד, אופי האתר ומטרותיו.

החשיבות של עיצוב ממשק מתאים להצלחת האתר
העיצוב של האתר הוא הדבר הראשון שרואים הגולשים ולכן יש לו חשיבות רבה. אומרים שאין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני וכמה שהמשפט הזה נכון, באתרי אינטרנט הוא נכון שבעתיים. התנהגות גולשים לא מתאפיינת בסבלנות רבה מידי, והזמן הקצר שיש להם לא מאפשר להם לצלול לאתר שלא יעניין וימשוך אותם מהשנייה הראשונה. כאן נכנס לתמונה עיצוב האתר והנראות שלו שאמורה למשוך את הגולש מהשנייה הראשונה ולמנוע אחוזי נטישה גבוהים. העיצוב גם אחראי על משך הזמן שהגולשים ישארו באתר שלנו וככל שהוא יהיה מתאים ומדויק יותר, הוא ישיג תוצאות טובות יותר. אם אתם רוצים שהאתר שלכם יגדיל את מאגר הלקוחות ויביא לכם רווחים והצלחות, אתם חייבים שהוא יהיה מעוצב ומותאם לצרכים ולמטרות שלכם.

הדרך החכמה ליצור עיצוב ממשק מושלם לאתר שלכם
יש המון עיצובים, המון מעצבי אתרים והמון אפשרויות. אז איך יודעים במה לבחור? במה שמתאים לאתר שלכם כמובן. נשמע כללי מידי? אתם צודקים. אבל מה שאנחנו מנסים לומר הוא שלכל אתר יתאים עיצוב אחר ואין תבנית אחת שניתן להתאים לאתר לפי הסוג שלו. את ההחלטות לגבי עיצוב האתר ניקח לאחר השלב של אפיון האתר ובהתאמה מוחלטת אליו. נתייחס לקהל היעד, לסוג האתר, למוצרים או לשירותים המופיעים בו, לפעולות שאנחנו רוצים שהגולשים יעשו בו ולמאפיינים נוספים. לפני שניגשים לתוכנות העיצוב צריך תכנית פעולה מפורטת עם כמה שיותר פרטים על האתר. בנוסף לאלו צריך לבחור מעצב אתרים מנוסה בעל הכרות בתחום וכמובן גם כישרון.