בניית אתרים מאובטחים

אין ספק שהאינטרנט עשה מהפכה של ממש והביא איתו המון דברים טובים. למעשה הוא עשה כזאת מהפכה עד שקשה ובלתי אפשרי לדמיין את חיינו בלעדיו. אבל כמו בכל מהפכה אחרת, גם מהפכת האינטרנט הביאה איתה דברים נפלאים אך גם דברים נפלאים פחות.

בין כל אלו ניתן למנות את בעיות האבטחה שעלולות לגרור פריצות למחשבים, גניבת מידע אישי ופרטים, התחזויות, ודברים נוספים שפוגעים בביטחון האישי שלנו. אבל רגע לפני שאתם מבטלים את ספק האינטרנט שלכם תדעו שגם לזה יש פתרון. קוראים להם "אתרים מאובטחים" והם הדרך שלנו להתמודד עם האיומים האלו. מה זה בעצם אומר? איזה סוג אתרים חייבים להיות מאובטחים? ואיך תוודאו שהאתרים שאתם גולשים באמת מאובטחים? מומחי BGO מדיה עם כל מה שצריך לדעת.

אתרים מאובטחים - האם זה באמת חשוב כל-כך?
אין ספק שהקמת אתר מאובטח דורשת משאבים רבים יותר, זמן נוסף ולעתים גם עולה יותר. עם זאת, החשיבות של אתר מאובטח היא גבוהה במיוחד וההשקעה הזו יכולה להיות משתלמת בהחלט. מעבר לעובדה שכך פרטי הגולשים שלנו נשמרים (וזו עובדה חשובה מאוד!), יש לכך חשיבות גם בקידום האתר. גוגל נוטה להעדיף אתרים מאובטחים ובשל כך לקדם אותם על פני אחרים. נכון שהנטייה הזו היא די מזערית ואינה המדד הבלעדי להצלחת קידום האתר שלכם, אבל כדאי לקחת את זה בחשבון.

סוגי אתרים שחייבים להיות מאובטחים
נכון להיום לא כל אתרי האינטרנט מאובטחים והאמת שזה בסדר ולא בהכרח מהווה סכנה לגולשים. כשזה נוגע לאתרי תדמית, אתרי חדשות, ואתרים שהגולשים לא משאירים את הפרטים שלהם זה אפשרי שאלו לא יהיו אתרים מאובטחים. כשזה נוגע בנושא של חנויות אלקטרוניות או לאתרים שהגולשים נדרשים להשאיר בהם פרטים אישיים האתרים מוכרחים להיות מאובטחים ולעמוד בכל הסטנדרטים המחמירים. אתרים מאובטחים אלו אתרים שכל המידע שמועבר אליהם מוצפן כך שהגולשים יכולים להיות רגועים ולמסור את הפרטים שלהם ללא חשש.

איך תדעו שהאתר שאתם גולשים בו מאובטח?
כדי שאתר ייחשב לאתר מאובטח יש צורך בתעודת SSL אשר תעיד על כך שהעברת המידע לאתר וממנו מוצפנת. כדי לוודא שהאתר אכן מחזיק בתעודה כזו תוכלו לראות בשורת הכתובת האם כתוב http  או https . אם כתוב לפני כתובת האתר https וישנו סימן של מנעול ירוק בשורת החיפוש בדפדפן, הרי שמדובר באתר מאובטח. אתרים ללא SSL יהיה בדר"כ כתוב "לא מאובטח" ואז תוכלו להחליט האם להמשיך את הגלישה או לצאת מהאתר. כמו שאמרנו, לא בכל מקרה של אתר לא מאובטח צריך לצאת מיד, אלא יש לבחון את זה לפי סוג האתר והפעילות שאתם מתכננים בו.