מערכות ניהול תוכן

האתר שלכם הוא הנכס שלכם - נהלו אותו כמו שצריך!

הוא חלק בלתי נפרד מהעסק שלכם ובדיוק כמו מחלקות השיווק והנהלת החשבונות, המנכ"ל והסמנכ"ל - גם בלעדיו לא תוכלו להצליח. מערכת ניהול התוכן שתהיה באתר שלכם תשפיע באופן נרחב על הצלחתו ויש לה משמעות רבה בתהליך של קידום האתר וכן של תפקודו השוטף. בין אם אתם מנהלים ומתחזקים את האתר שלכם בעצמכם, ובין חברה חיצונית עושה זאת עבורכם, חשוב שתהיה לו מערכת ניהול תוכן שמתאימה לאופי האתר וכן לקידומו.

כיום קיים מגוון רחב של מערכות לניהול תוכן, מה שהופך את הבחירה וההחלטה למורכבות יותר. אז אך בוחרים מערכת לניהול תוכן? איך יודעים שהמערכת שבחרנו תאפשר לנו לשלוט באתר בקלות ובמהירות? איך נדע שהיא מתאימה לקידום האתר במנועי החיפוש? ואיך מוודאים שהיא אכן מתאימה לאתר שלנו? מדובר בשאלות טובות וחכמות שצריכות להילקח בחשבון בבחירת המערכת עבור האתר שלכם. בניית אתרים וקידומם היא המומחיות שלנו ונשמח לעמוד לצידכם בתהליך החשוב הזה. נענה על כל השאלות שהוצגו ונבנה אתר בעל מערכת ניהול תוכן המותאמת אליו כמו כפפה ליד.

מערכות ניהול תוכן נפוצות
בין מערכות התוכן הפופולריות ביותר תוכלו למצוא את: וורדפרס, ג´ומלה, WIX, מג´נטו, לייבסיטי ועוד. לכל אחת מהמערכות האלו (שוודאי נתקלתם בשמות של חלק מהן) ישנם יתרונות וחסרונות, נקודות חוזק ונקודות תורפה. כדי לבחור את המערכת המדויקת עבורכם יש לבחון קודם כל את אופי האתר: האם מדובר באתר תדמית, אתר מסחר אלקטרוני, בלוג, אתר גדול במיוחד או אתר עם מספר מצומצם של דפים. לאחר שנערוך את האבחנה הראשונית נדע להתאים את המערכת הנכונה ביותר עבור האתר. שיקול נוסף שצריך לקחת נוגע לשאלה מי עומד לתפעל את האתר ולהזין אליו תכנים. האם זוהי חברה חיצונית שמחזיקה באנשי מקצוע שזהו תפקידם או שמא באנשים אחרים שלאו דווקא בקיאים ברזי ניהול התוכן. אם האופציה השנייה היא זו שתתקיים יש לבחור מערכת ניהול תוכן קלה לתפעול, כזו שגם אלו שלא מכירים את התחום על בוריו, יוכלו להשתמש בה בקלות ובפשטות.

מערכת ניהול תוכן שמתאימה לקידום אתרים
רבים נוהגים לחשוב (שלא בצדק) שקידום אתר מסוים תלוי אך ורק בתוכן ובהחלפות קישורים. למעשה מדובר בטעות גמורה שכן גם למערכת ניהול התוכן יש חלק בלתי נפרד בהצלחת הקידום. ישנן מערכות שמתאימות יותר מאחרות למשימה של קידום אתרים שכן הן מצוידות בתוספים ובעזרים שמקלים על משימת הקידום המורכבת. כשמתחילים בתהליך של בניית אתר יש להתאים עבורו מערכת המתאימה גם לתהליך קידום אתר. גם אם באותה נקודה אתם כלל לא מעוניינים בקידום האתר וגם אם נדמה לכם שלעולם לא תרצו לקדם אותו, ההמלצה שלנו היא בכל זאת לבחור במערכת שטובה לקידום. לעולם לא תוכלו לדעת מה יזמן לכם העתיד ואם האתר כבר יהיה עם מערכת מתאימה לקידום, ההמשך יהיה קל הרבה יותר.

מערכת ניהול תוכן עם קוד פתוח
מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח הן המערכות הנפוצות ביותר והן מהוות חלק גדול במיוחד משוק מערכות ניהול התוכן שנמצאות בשימוש. היתרון הגדול והבולט שלהן שהקוד הפתוח מאפשר לנייד את האתר בקלות בין מפתחים ומתכנתים שונים, מה שאומר שבעלי האתר לא צריכים להתחייב למפתח אחד. יתרון נוסף במערכת עם קוד פתוח הוא העלות שהיא נמוכה יותר ממערכת אחרת אולם חשוב גם להצביע על החסרונות. אמנם מערכות קוד פתוח הן מאובטחות למשעי אך בכל זאת ישנה סכנת פריצה ובעיות אחרות באבטחה. חיסרון נוסף במערכת זו הוא שהיא אחידה וקבועה בעוד מערכות אחרות ניתן להתאים באופן אישי ומדויק עבור הצרכים של אותו אתר ספציפי. מערכות שאינן עם קוד פתוח הן גמישות הרבה יותר וניתן לעשות בהן התאמות בצורה יעילה הרבה יותר.