בניית אתר ב wordpress

חושבים לבנות אתר על תבנית wordpress? הנה כמה דברים שכדאי לדעת

וורדפרס היא למעשה מערכת לבניית אתרים וניהול תוכן באתרים והיא נחשבת לאחת המוכרות והוותיקות בתחום. חברות ענק, עסקים קטנים, ובלוגרים פרטיים בוחרים בה פעם אחר פעם בזכות היתרונות הרבים שהיא מספקת. ראשית, שלא כמו מערכות אחרות, היא מציעה תמיכה מלאה בעברית, דבר שמשרת היטב את הישראלים. בנוסף לכך, היא מאפשרת ניהול תוכן בצורה פשוטה (דומה מאוד לתוכנת WORD) הפופולארית כך שכמעט כל אחד יכול לנהל את התוכן שלו בעצמו וללא תלות באיש מקצוע. וורדפרס נחשבת למערכת טובה למי שרוצה לקדם את האתר בצורה אורגנית בגוגל וישנן מספר רב של תבניות קיימות, כמו גם אפשרות ליצור תבנית מותאמת אישית. היתרונות בוורדפרס הם באמת רבים במיוחד ולא סתם היא נחשבת לאחת מהמערכות האהובות בישראל.

תבנית וורדפרס קיימת או פיתוח תבנית מותאמת אישית?
וורדפרס מציעה מגוון רחב של תבניות קיימות שלמעשה ניתן לבנות עליהן את האתר בצורה פשוטה ונוחה (לפעמים אפילו ללא סיוע של מתכנת או איש מקצוע). חלק מהתבניות מוצעות אפילו בחינם כך שהפיתוי לבחור בתבנית קיימת מובן היטב. לצד אפשרות זו, ניתן לבחור בפיתוח תבנית "מאפס" בהתאמה אישית לצרכים שלכם. אופציה זו תצריך ידע בתכנות ופיתוח וגם תעלה יותר כסף, אך יש לה יתרונות רבים. תוכלו כך ליצור תבנית אתר שתואמת בדיוק את מה שדרוש לעסק שלכם. בנוסף לכך תוכלו ליצור תבנית קלת משקל שלא תפגע במהירות האתר ובאפשרויות הקידום שלו בגוגל. יש לכך חשיבות גדולה!

בניית אתר wordpress עם תשתית שמותאמת לקידום בגוגל
יתרון נוסף שיש לוורדפרס על פני מערכות מסוימות אחרות, זה שהיא מציעה מגוון תוספים לקידום בגוגל. כשבונים אתר בוורדפרס יש אפשרות ליצור תשתית לקידום האתר על ידי התוספים המוטמעים במערכת. גם אם בשלב זה אין לכם תכניות לקידום האתר בגוגל, רצוי ליצור את התשתית הזו שכן זה יחסוך לכם הרבה זמן וכסף בהמשך. תוספי הקידום של וורדפרס נחשבים ליעילים במיוחד ותורמים רבות להצלחת הקידום.

חסרונות בבניית אתר עם מערכת וורדפרס
ממה שתיארנו נדמה לכאורה כי לוורדפרס ישנם רק יתרונות, אך לא כך הדבר. החיסרון הבולט של וורדפרס הוא למעשה חוסר הגמישות שלה. ברגע שבחרתם תבנית מסוימת יהיה מאוד קשה לשנות אותה בהמשך (כאשר נעשו התאמות ספצפיות לתבנית ולא נכתבו רק עמודי פוסט פשוטים). זה אומר שאם תרצו לשנות עיצוב או להוסיף לעיצוב הקיים, תצטרכו להתאים את זה למערכת הקיימת ללא גמישות. כמובן שזה לאחד וחלק ובסיוע איש המקצוע הנכון ניתן יהיה להתגבר גם על המכשול הזה. חיסרון נוסף מתבטא באיטיות האתר, אך גם לזה ניתן למצוא פתרונות. אם תבחרו בפיתוח תבנית מותאמת אישית תוכלו להתגבר על המכשול ולבנות אתר וורדפרס מהיר.