עיצוב אתר רספונסיבי

אם אתם עומדים בפני בניית אתר חדש או שדרוג האתר הישן וודאי נתקלתם במושג "אתר רספונסיבי"

הכוונה היא למעשה לאתר שמותאם לגלישה בסלולר, דרישה שהיא לגמרי חובה בעידן של היום. בתקופה בה אחוז הגולשים בנייד עולה בהרבה על אלו הגולשים דרך המחשב, אתר שלא יותאם לגלישה במובייל יישאר הרחק מאחור. אלא שלא מספיק להתאים את ממשק המשתמש ואת חווית הגלישה לכאלה שיפעלו היטב גם בנייד, ויש צורך גם בעיצוב רספונסיבי. חברת BGO מדיה מפתחת ובונה אתרים רספונסיביים שניתן לגלוש אליהם מכל מכשיר סלולרי כזה או אחר. אנחנו מקפידים על עיצוב מותאם למובייל ועל בניית אתר שהגלישה בו תהיה נוחה ומדויקת מכל מקום.

איך לעצב אתר רספונסיבי?
בעבר בפני מעצבי אתרים עמדה משימה אחת ועיקרית: עיצוב אתר בעל נראות מושלמת והתאמתו לדפדפנים שונים. כיום המשימה שלהם היא מורכבת ומאתגרת מעט יותר ודורשת מחשבה רבה על עיצוב אתר שיתאים לגלישה בנייד. כשמעצבים אתר רספונסיבי לא מספיק להתייחס לכך שהטקסט והתמונות יראו בשלמותם ולא יהיו חתוכים, ויש צורך לחשוב על עיצוב שיראה מזמין גם בגלישה בנייד. יש להתייחס למסכים בגדלים שונים ולמכשירים סלולריים מדגמים שונים ולמצוא את העיצוב המדויק שיראה מושלם בכולם. משימה לא פשוטה כפי שאמרנו, ובדיוק בגלל זה רצוי להשאיר אותה למקצוענים בלבד.

למה חשוב להשקיע בעיצוב אתר רספונסיבי?
האמת היא שכיום כבר כמעט ולא ניתן למצוא אתרים שאינם רספונסיביים. כל בעלי אתרים שמכבדים את עצמם ואת הלקוחות שלהם ישקיעו בעיצוב רספונסיבי שמצד אחד יהיה ידידותי ונוח עבור הגולשים, ומהצד השני יתרום לעליית רווחים וחיזוק המותג. בנוסף לכך, חשוב להתייחס לכך שאתרים רספונסיביים הם אתרים שניתן לקדם בקלות רבה יותר ויש סיכויים גדולים יותר שהם יופיעו גבוה בתוצאות החיפוש.

בניית אתרים מותאמים למובייל
מעצבי אתרים מקצועיים ידעו כיצד ליצור עיצוב שיראה טוב בכל מכשיר. הם יקפידו על בחירה מדויקת של פונטים, של צבעים, של תמונות וישקיעו מחשבה רבה באופן הצבת הטקסט באתר. תכנות אתרים מקצועי ידע לקחת את העיצוב הזה ולהטמיע אותו בשלמותו באתר תוך הקפדה על חווית משתמש טובה. אנחנו ב-BGO מדיה מתייחסים לשני השלבים כחשובים ואנו מאמינים כי הם לא יכולים להיות מנותקים אחד מהשני. המעצבים והמתכנתים שלנו עובדים אלו עם אלו כדי שהתוצאה הסופית תהיה אתר רספונסיבי שממלא את המטרות שלשמן הוקם.