איך מאפיינים אתר תדמית אפקטיבי לעסק

האפקטיביות היא תולדה ישירה של אפיון אתר מקצועי ומדויק. הנה כמה דברים שיובילו אותנו בשלב האפיון טרם בניית אתר תדמית

"אני רוצה אתר שיהיה כתוב בו קצת מידע על העסק שלי, טלפון, מייל, שיוכלו למצוא אותי וזהו. לא צריך יותר מזה". "כמה זמן ייקח לך לעשות את זה? שבוע גג, לא?". משפטים כאלה אנחנו שומעים לא מעט מלקוחות שמעוניינים באתר תדמית ומעט מקלים ראש בחשיבות שלו. אז למרות שמדובר "רק" באתר תדמית ולא באתר מכירות, ההשפעה שלו על רווחי העסק שלכם יכולה להיות עצומה. מסיבה זו אסור לזלזל בו וצריך להתייחס אליו כאל חלק בלתי נפרד ממערך השיווק שלכם וזה לא משנה אם העסק שלכם קטן, בינוני או גדול. אתר תדמית יכול בהחלט להזניק את העסק לכם קדימה ולהגדיל את מאגר הלקוחות שלכם, אבל בשביל שזה יקרה הוא צריך להיות אפקטיבי.

מיהו קהל היעד שלנו? מה הוא מחפש ומהם הרגלי השימוש שלו ברשת?
הדבר הראשון שעלינו לבחון הוא קהל היעד שלנו ומי שנרצה להפוך לקהל הלקוחות שלנו. נשאל שאלות כמו: באיזה אופן הם משתמשים באינטרנט?? מה יגרום להם להישאר באתר ולהזמין את השירותים שלנו? איזה תוכן הם ישמחו לצרוך באתר שלנו? שאלות אלו ואחרות הן שישפיעו על ההחלטה על מבנה האתר ועל התוכן שלו. ככל שנשאל יותר שאלות על הצרכים של קהל היעד שלנו, כך נוכל לתת לו מענה עליהם באתר - דבר שיהפוך אותו לאפקטיבי עבורם ועבורנו.

מהם מטרות האתר שלכם? מה תרצו שהוא יעשה עבורכם?
ברור שהמטרה העיקרית שלכם היא שהאתר יביא לכם יותר לקוחות, אבל בדרך ישנן מטרות נוספות שכדאי לדבר עליהן. אתר תדמית נועד בדרך כלל כדי לשמש כרטיס הביקור שלכם, לספר עליכם, לחזק את המותג שלכם וכמובן לשמש מקום ליצירת קשר איתכם. לכל עסק יש מטרות נוספות (בנוסף לאלו) וחשוב להעלות את כולן בשלב האפיון. בצורה זו נוכל להחליט על סוג התוכן שיהיה בו, על מבנה האתר , וגם נפעל כדי להביא לגולשים שלכם ערך מוסף. הערך המוסף הוא זה שבסופו של דבר יגרום לגולשים להרים אליכם טלפון.

מהם ערכי המותג שלכם ואיך תרצו שהם יבואו לידי ביטוי?
לכל עסק (קטן כגדול) ישנם ערכים ועקרונות שעל פיהם הוא פועל. בשלב האפיון נציף את ערכי המותג שלכם ונדאג שהם יבואו לידע ביטוי באתר התדמית. אתר תדמית, כשמו כן הוא, בא לחזק את התדמית שלכם. עלינו לאפיין את המותג ולבדוק מהם הדברים שחשוב שיהיו באתר ובאיזו דרך נעשה זאת. לסיכום, אתר תדמית הוא בעל חשיבות רבה ורק דרך אפיון מדוקדק ואיכותי נוכל לדאוג שהוא יהיה אפקטיבי.