בניית אתר בחינם - לא תמיד זה משתלם

סביר להניח שיצא לכם להיתקל לאחרונה במודעות פרסומת שמציעות בניית אתר בחינם ותהיתם לעצמכם מה עומד מאחורי זה. האם זה באמת משתלם?

איפה פה הקאצ'? ולמה שמישהו ישקיע מזמנו לטובת מישהו שהוא לא מכיר ויבנה לו אתר בחינם לגמרי? אם שאלתם אם עצמכם את השאלות האלו כנראה שיש לכם חושים טובים והבנתם בעצמכם שאין מתנות בחינם. אנחנו ב-BGO מדיה לא מאמינים בבניית אתרים בחינם ומאמינים שלא רק שזה לא משתלם לנו זה עוד יותר לא כדאי ומשתלם לכם. בואו נסביר.

בניית אתרים בחינם לעסקים - מה עומד מאחורי זה?
כשמציעים לכם דברים בחינם תמיד תקראו את השורות הקטנות ביותר ותנסו לברר מה עומד מאחורי ההצעה המפתה. במקרה של בניית אתרים בחינם בדרך כלל עומד עיקרון פשוט: החברה תבנה לכם פיתוח אתר בחינם ואתם תתחייבו לשלם על שירותי קידום האתר או על שירותים אחרים. לכאורה זה נשמע משתלם אך אם מעמיקים בהסכם רואים שהוא כובל אתכם לחברה ומצריך מכם לשלם הרבה כסף על הקידום, באופן שבניית האתר לא באמת בחינם.

האתר שלכם הוא הנכס שלכם - אל תתנו לאף אחד זכויות עליו
יקומו המבינים ויגידו לנו (ובצדק מוחלט) שגם ככה אתרים צריכים לקדם בשביל שהם יצליחו אז מה רע בהסכם שכולל קידום אתרים. אז ככה: קידום אתרים הוא בהחלט הכרחי ונחוץ אך הסכם כמו זה שציינו כובל אתכם אך ורק לחברה הזו ולמעשה מחזיק את האתר שלכם כבן ערובה בידה. חשוב לזכור שאתר עסקי הוא נכס כמו כל נכס אחר של העסק ואתם בטח לא רוצים שהוא יהיה נתון לחסדיהם של אנשים אחרים. ואם לא תהיו מרוצים משירותי הקידום? ואם תרצו שחברה אחרת תקדם אותו? על פי ההסכם בדרך כלל לא ניתן לשחרר את האתר למשך תקופה מסוימת כך שזה לא יהיה אפשרי. אז למרות שהאתר ייבנה עבורכם בחינם, התוצאה הסופית לא תהיה שווה את זה.

מקרים בהם בניית אתר בחינם כן יכולים להשתלם
האם יש מצבים שבהם חברות באמת בונות אתר בחינם או שמאחורי כל המקרים עומדים הסכמים דרקוניים? תראו, לא בדקנו את כל החברות שמציעות אתר בחינם, אך ממה שאנחנו מכירים "אין מתנות חינם" ותמיד עומד משהו מאחורי זה. מה שכן, ישנן פלטפורמות שמאפשרות לכל אחד לבנות לעצמו את האתר בחינם. במקרה הזה כנראה שזה באמת יהיה בחינם אך לגבי האיכות לא נוכל להתחייב. חשוב לזכור שבניית אתר היא משימה שדורשת מקצועיות והבנה ולא כל אחד יכול לעשות את זה. ההמלצה שלנו היא להשקיע בבניית האתר שלכם, לבחור את אנשי המקצוע הטובים ביותר ולהשקיע את התקציב הדרוש. זה ישתלם לכם.