הסיבות לכך שסרטוני תדמית הולכים ומתקצרים עם השנים

הם יספרו על העסק שלכם. הם יביאו לכם לקוחות נוספים. הם יחזקו את התדמית שלכם. ידאגו שכולם יכירו אתכם. ובשורה התחתונה גם יגדילו את הרווחים שלכם.

סרטוני תדמית (בהנחה שהם יהיו טובים כמובן) יעשו את כל אלו ולמרות שזה ידרוש מכם השקעה כספית, היא בהחלט תהיה שווה את זה. סרטוני תדמית עברו גלגולים רבים לאורך השנים. אם פעם הם היו נמשכים על פני דקות ארוכות, היום זה ממש לא כך. אם פעם סרטוני תדמית סיפרו בפירוט את כל מה שהעסק עושה ומציע, היום זה לא כך. היום עושים סרטוני תדמית מתוחכמים יותר וקצרים הרבה יותר. כמה קצרים? כמה שאפשר! מה קרה שהמגמה כך השתנתה? מה באמת אפשר להעביר בזמן כה קצר? ולמה למרות שהסרטים הפכו להיות קצרים יותר העבודה עליהם דווקא נהייתה רבה יותר?  מומחי BGO מדיה מסבירים.

למה עושים סרטוני תדמית קצרים?
מספיק סיבוב קצר ברחבי האינטרנט בשביל להבין למה סרטוני התדמית התקצרו. מכירים את זה שאתם רק נכנסים לחפש משהו בגוגל והופ קופצת לכם פרסומת מפה, שיר משם, עוד סרטון בדרך ורק אחרי זמן ארוך ומתיש אתם מגיעים סוף סוף למה שרציתם? אין ספק שכולם הבינו שהפרסום באינטרנט עובד, מה שיוצר לגולש הממוצע המון המון גירויים. המלחמה על הקשב של הצרכן היא קשה במיוחד ופשוט אין זמן לסרטוני תדמית ארוכים, טובים ככל שיהיו. כדי לנצח בקרב הזה וכדי שהלקוחות הפוטנציאלים שלכם באמת יסתכלו על הסרטון (וזה בכלל לא משנה באיזו פלטפורמה הוא ישודר), זה חייב להיות קצר, ממוקד וקולע. אם זה לא יהיה כך זה פשוט לא יעבוד וחבל על הכסף והמאמץ שהשקעתם.

האורך לא קובע - סרטון קצר יכול לעשות באז גדול
אם חשבתם שבגלל שהסרט יתקצר יהיה הרבה יותר קל ליצור אותו תחשבו שוב כי למעשה ההפך הוא הנכון. ככל שסרט תדמית הוא קצר יותר כך נדרשת מחשבה רבה יותר כיצד לעשות אותו יצירתי יותר וקולט למטרה. אבל רגע לפני שאתם נלחצים וחושבים לוותר (הרי יש לכם המון מה להגיד וזמן קצר לא יספיק), תדעו שלא צריך דקות ארוכות כדי להעביר את המסר. סרטון תדמית טוב יכול לעשות את זה גם בחצי דקה ובמקרים מסוימים אפילו פחות. המציאות בשטח מוכיחה שדווקא הסרטונים שהצליחו והפכו לוויראלים הם הסרטונים הקצרים ביותר. גם כי קל יותר להתמקד בהם וגם כי היוצרים שלהם הצליחו להעביר את המסר וליצור באז סביבם תוך זמן קצר ביותר. זה גם מה שגרם להם להגיע לכמה שיותר אנשים שזו, בסופו של דבר, המטרה שלנו.

עריכה, קריאטיב, הפקה - המרכיבים שחייבים להיות בסרטון תדמית מוצלח
מעבר לזמן הקצר יש עוד כמה דברים שהופכים סרטון תדמית לסרטון מוצלח. כפי שכבר ציינו, כדי ליצור סרטון טוב דרושה מחשבה מאומצת, תכנון מוקפד והרבה ידע וניסיון. זה שמדובר בסרטון קצר לא הופך את המשימה לקלה יותר וחשוב להבין את זה. הקריאטיב של הסרטון הוא חלק בלתי נפרד בהצלחתו והוא חייב להיות ממוקד ומדויק ביותר. חשוב לדעת בדיוק איזה מסר אנחנו רוצים להעביר ולמצוא את הדרך החכמה ביותר להעביר אותו. אחרי שחשבנו על קריאטיב מבריק צריך לדאוג שהוא יעבור במלואו אל הסרטון. כאן נכנסים לתמונה ההפקה והבימוי שתפקידם, למעשה, הוא לממש את תכניות הקריאטיב בפועל. כדי שהמשימה תצליח דרושים אנשי מקצוע מיומנים עם ניסיון ביצירת סרטוני תדמית וכאלה שיכולים להפוך רעיונות טובים לסרטונים וויראליים. הרכיב האחרון שאחראי להצלחה הוא כמובן עריכת הסרטון. זה יכולים להיות התסריט וההפקה הטובים ביותר אך ללא עריכה מושלמת, זה לא יהיה זה. כיוון שמדובר בזמן קצר זו חייבת להיות עריכה מדויקת ביותר שמעבירה את הרעיון באופן שיגרום לכולם לרצות לצפות בסרטון מתחילתו ועד סופו. השילוב בין המרכיבים הוא שיוצר סרטוני תדמית קצרים מוצלחים והוא חייב להיות כדי שזה יעבוד.