חשיבות הפשטות במערכות ניהול אתר

האתר שלכם הוא כמו ספריה גדולה שמכילה מידע כתוב, תמונות, קבצים מיוחדים ותכנים נוספים. בדיוק כמו שבספריה יש ספרנים שיודעים איפה בדיוק כל דבר ואיך מנווטים את הספינה הענקית הזו, כך גם באתר שלכם יש מערכת ניהול.

המערכת הזו היא שאחראית על ניהול כל המידע שבו באופן שיצור סדר, ארגון ואפשרויות קלות להעלאה וסידור של התכנים. זו חייבת להיות מערכת שמצד אחד תהיה מתוחכמת ומתקדמת ומצד שני לא תהיה כבדה מידי, כדי שלא תאט את האתר ותסרבל את הגלישה בו. נכון שזה נשמע מורכב, אבל זה לגמרי אפשרי. התחום של פיתוח מערכות ניהול לאתרים נמצא בתנועה מתמדת ונדמה שכיום הגענו לשיא מסוים מבחינת הייעול והאפשרויות שמציעות המערכות הקיימות בשוק. פשטות היא שם המשחק בסיפור הזה ומה שאמור לעמוד בבסיס מערכת ניהול אתר. למה זה חשוב כל-כך? מומחי BGO מדיה מסבירים.

כל היתרונות במערכת ניהול אתרים פשוטה
אז למה כל-כך חשוב שהמערכת תהיה פשוטה? בהיעדר מערכת ניהול תוכן באתר יש צורך בעבודה מול קוד על כל שינוי ולו הקטן ביותר באתר. עבודה עם קוד היא מסובכת בדיוק כפי שהיא נשמעת, מה שללא ספק משאיר אותה כמשימה למתכנתים בלבד. אלא ששינויים באתר מתבצעים חדשות לבקרים (העלאת תמונה חדשה, טקסט חדש וכו´), ולא יכול להיות מצב שעל כל שינוי קטן כזה תהיו זקוקים למתכנת. כשיש מערכת ניהול פשוטה אתם יכולים לבצע את כל השינויים האלו בעצמכם, וגם ללא כל רקע קודם בתכנות או בעבודה עם קול. היתרון הברור של מערכת ניהול תוכן פשוטה הוא הנגישות והעובדה שכמעט כל אחד יכול לעבוד בה ולנהל את האתר שלו בעצמו. יש תמונה חדשה שאתם חייבים לעלות? מוצר חדש שלא יכול לחכות עוד רגע אחד כדי לעלות לאתר? עשו זאת בעצמכם! בכל שעה ומכל מחשב בבית. בזכות הפשטות זה אפשרי!

מערכת ניהול תוכן באתר - מה חשוב שיהיה בה?
מעבר לפשטות, שהבהרנו מדוע היא חשובה כל-כך, מערכת ניהול תוכן צריכה להיות קלה מבחינת המשקל והנפח שהיא תופסת. חשוב לזכור שככל המערכת כבדה ומאסיבית יותר היא עשויה לפגוע בתפקוד האתר. היא תאט אותו, תסרבל אותו ותפגע באופן מובהק בחווית המשתמש בו. מערכת ניהול תוכן טובה היא מערכת פשוטה שגם מי שלא מתכנת יכול להפעיל בקלות, מערכת שמביאה לסדר וארגון נכון באתר, שמאפשרת ביצוע שינויים ללא קושי ומערכת שלא תופסת משקל גדול מידי. השילוב בין המאפיינים האלו הוא שמוביל למערכת טובה שיכולה לשמש אתכם לאורך זמן ותאפשר לכם לנהל בקלות את האתר שלכם.

למה חשוב שתהיה באתר שלכם מערכת שתוכלו לנהל בעצמכם?
אתם משלמים ריטיינר קבוע למקדם אתרים שגם יודע לעבוד עם קוד. אתם סומכים עליו שיהיה זמין עבורכם לכל שינוי שתזדקקו לו. אם כך למה אתם צריכים מערכת ניהול תוכן פשוטה שתדעו לעבוד עליה בעצמכם? ובכן , אתם צריכים! עם כל הכבוד למנהל האתר שלכם, הוא לא יוכל להיות זמין עבורכם 24/7. האתר שלכם הוא הבייבי שלכם וכדי שהשליטה תהיה בידיים שלכם, גם אתם צריכים לדעת לעבוד עם מערכת הניהול. כך תוכלו לבצע כל שינוי שיידרש, בכל שעה שתידרש ובלי תלות באף בעל מקצוע.