שלבים בהקמת אתרי תדמית לעסקים

אין קיצורי דרך בבניית אתרי תדמית וחשוב לזכור שגם הם נועדו כדי להגדיל את החשיפה שלכם, את הלקוחות שלכם ואת הרווחים שלכם. מסיבה זו הוא צריך להיבנות בצורה המקצועית ביותר. הנה השלבים שממש אי אפשר לדלג עליהם.

"אתר תדמית? נו בסך הכל מדובר על כרטיס ביקור משודרג. שמים תמונה, קצת טקסט, מספר טלפון ופרטי התקשרות והאתר מוכן". את השיח הזה אנחנו מנהלים עם כמעט כל לקוח שמגיע אלינו במטרה לבנות אתר תדמית לעסק שלנו. אנחנו מצדינו מבהירים לו מיד שהקמה של אתר תדמית היא שוות ערך להקמה של כל אתר אחר, והיא צריכה להיעשות במקצועיות ועל פי השלבים המוכרים.

הגדרות ואפיון צרכים
בשלב הראשון עלינו להגדיר את תחום העיסוק שלכם, את המטרות העסקיות שלכם, את הצרכים העסקיים שלכם ואת כל הדברים שבגללם בונים את האתר. נגדיר גם את קהל היעד הקיים, נתבונן על המתחרים שלכם ונאפיין את כל הצרכים של העסק שלכם. זהו שלב קריטי שממנו תיגזר התכנית להקמת האתר ולא ניתן לוותר עליו. בשלב הזה נשאל אתכם המון שאלות ולפי התשובות שלכם נדע כיצד להמשיך.

עיצוב ופיתוח מותאם אישית
אחרי שאפיינו את האתר ניגש למשימת העיצוב והפיתוח. שלב זה מתבצע על ידי צוות מעצבים ומפתחים מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום. העיצוב הוא נגזרת של שלב האפיון והוא יהיה בהתאמה אליו. עיצוב אתר תדמית חייב להיעשות בצורה מקצועית ובהתאם לתחום העיסוק ולאופי של העסק. גם הפיתוח הוא תוצר של העיצוב ועליו להיות מותאם אישית ולא מבוסס על תבנית גנרית שמתאימה לעסק אחד ולא בהכרח מתאימה לאחר. חשוב לזכור שאתר תדמית הוא אתר לכל דבר ועניין! גם אם אתם לא מתכננים למכור בו מוצרים או שירותים, הוא צריך להיות מותאם אישית.

כתיבה ויצירת תוכן
על השלב הזה כנראה לא הייתם מדלגים כי בכל זאת, בלי טקסט ותמונות אי אפשר באמת להקים אתר… מה שכן, משום מה יש רבים שחושבים שבגלל שמדובר באתר תדמית אין צורך להשקיע בתוכן ואפשר "לשים כמה תמונות וזהו". למעשה ההפך הוא הנכון ובאתר תדמית התוכן חשוב לא פחות מבאתר אחר ואפילו יותר. התוכן הוא זה שיקבע אם הגולשים יגיעו לאתר וכשהם יגיעו לאתר הוא ישפיע על השאלה האם הם יצרו איתכם קשר. יצירת תוכן לאתרי תדמית חייבת להיות מושלמת על מנת להשיג את המטרות.