אפשרויות פרסום של עסקים ביוטיוב

אתם רואים ביוטיוב פלטפורמה לצפייה בסרטונים ואנחנו רואים בו מקום שאפשר להפיץ שלל תכנים פרסומיים ולהגיע לקהל יעד מדויק!

פרסום ביוטיוב נחשב ליעיל במיוחד ואם עושים אותו בצורה מקצועית ומדויקת, אפשר להוביל לפרסום אפקטיבי במיוחד. אפשרויות הפרסום ביוטיוב הן רחבות וכוללות גם פרסום ממומן וגם קידום עסקים באופן אורגני. לכל עסק יתאים פרסום מסוג אחר ורצוי לתכנן אסטרטגיית פרסום מדוקדקת כדי ליצור פרסום יעיל וכדי לנצל את הכסף שלכם כהלכה. הנה כמה דברים שכדאי להכיר:

פרסום ממומן ביוטיוב
מכירים את זה שאתם צופים בסרטון ופתאום הוא מפסיק לטובת פרסומת? או שלחילופין רגע לפני שהסרטון מתחיל אתם נאלצים לצפות בפרסומת עד שיש אפשרות ללחוץ על "דלג"? אז הפרסומות האלו עולות למפרסמים לא מעט כסף וככה נראה הקידום הממומן ביוטיוב. מדובר בפרסום "אגרסיטיבי" באופן יחסי, כזה שלא ניתן להתעלם ממנו בקלות ולכן הוא גם נחשב ליעיל יותר. ניתן להתאים את הפרסום באופן ממוקד לקהל היעד וחשוב להשקיע בפרסומות איכותיות שיעשו את העבודה.

קידום עסקים אורגני באמצעות היוטיוב
קידום אורגני ביוטיוב מתבצע למעשה באמצעות סרטונים שבית העסק מפיק והם מופיעים ברשת כסרטונים לכל דבר ועניין. כך למשל חנות בשמים יכולה להפיק סרטונים שלא מדיפים ריח פרסומת, אלא מציעים לצופים תוכן איכותי. "על הדרך" הם גם יעשו פרסומת לחנות, אבל המטרה הראשונית היא לגרום לצפיות רבות באופן שלא יהיה מוגדר כפרסומת. לא הרבה עסקים משקיעים בקידום אורגני, אך אלו שכן (ובאמת מצליחים לעשות את זה טוב), משיגים תוצאות מצוינות.

פרסום ביוטיוב - לאיזה עסקים זה מתאים?
אם תפתחו את היוטיוב ותבלו שם חצי שעה, תבחינו שהמפרסמים העיקריים הם עסקים גדולים עם אתרים מושקעים. הסיבה לכך היא כמובן שעלויות הפרסום בפלטפורמה הזו הן גבוהות ועסקים קטנים לא יכולים להרשות את זה לעצמם. יחד עם זאת, אם יש לכם עסק קטן ותקציב גדול כמובן שתוכלו לפרסם ביוטיוב באין מפריע. חשוב להבין שלמרות שאופציית הפרסום פתוחה לכולם, חייבים לעשות את זה באופן מקצועי ורצוי להיעזר באיש מקצוע שמבין בפרסום ביוטיוב. אחד שידע לפלח את קהל היעד, לדייק את הפרסום ולדאוג שהוא יגיע בדיוק למי שצריך כדי לתרום לחיזוק העסק.