מובייל פירסט - מה זה אומר, ומה צריך לעשות?

"מובייל פירסט" הוא למעשה עדכון חדש של גוגל שלפיו היא תיקח מידע על אתרים על פי הביצועים שלהם בנייד. מה זה אומר עבורכם? איך משפרים ביצועים? ולמה אסור להתעלם מהעדכון החשוב הזה?

גוגל מציעה את מנוע החיפוש המתקדם והפופולרי בעולם, ולא סתם. היא פועלת כל הזמן על מנת לשפר ולייעל אותו במטרה להציע לגולשים את התוצאה הכי מדויקת למה שהם חיפשו. כחלק מהעשייה הזאת מדרגת גוגל אתרים לפי ביצועים שלהם וכך היא קובעת למעשה את מיקומם. עד שנת 2018 כל המידע שלקחה גוגל על אתר ספציפי נעשה מהדסקטופ אך בשנה זו היא הבינה שזה כבר פחות רלוונטי שכן מרבית המשתמשים גולשים באינטרנט דרך הטלפון הנייד.

איך מתמודדות חברות קידום אתרים עם "מובייל פירסט"?
כפי שציינו, מאז כניסתו של המובייל פירסט נתקלו חברות הקידום באתרים חדשים ולא צפויים. אם עד עכשיו הן השקיעו עבודה רבה במהירות טעינת הדפים באתרים (דרך המחשב), בתיקון שגיאות ובפרמטרים נוספים, הרי שעם כניסת העדכון הם הבינו שהן צריכות לתעל את המשאבים שלהן באופן מובהק גם לאתר שמופעל דרך הנייד. זה אומר שכל פעולה שעושים על האתר שמופעל דרך המחשב, צריך לדאוג שהיא תראה טוב גם דרך המובייל. מבחינתכם, כבעלי אתרים, עליכם לוודא שחברת הקידום שלכם מכירה את העדכון הזה ומיישמת אותו באתר שלכם.

מה זה אומר לגבי אפשרויות קידום האתר?
למובייל פירסט יש השפעה מכרעת על הצלחת הקידום ומקדמים שלא הכירו בזה, הותירו את האתרים שלהם הרחק מאחור. בעלי אתרים שלא ידאגו שנראות ופעילות האתר שלהם בנייד תהיה איכותית כמו זו שבמחשב, יפגעו קשות בקידום האתר שלהם. מאז כניסת העדכון, גוגל שואבת את המידע שלה דרכו וכך היא מדרגת את האתר. יש חשיבות מכרעת למובייל פירסט ! אל תזניחו אותו.

אז איפה צריך להשקיע את מרבית המאמצים עכשיו?
עד כניסת העדכון לחיינו, מקדמי אתרים רבים היו משקיעים את עיקר פעילותם בדסקטופ. האם מאז המובייל פירסט צריך להשקיע את מרבית המאמצים בנייד? ובכן, אנחנו מאמינים שאיזון. על פי הגישה שלנו אתר טוב הוא אתר שנראה ונטען מצוין גם במחשב , גם בטאבלטים, וגם בנייד. בתור בעלי אתרים עליכם לדאוג שהאתר שלכם יהיה מושלם בכל פלטפורמה. רק כך תוכלו לדאוג לקידום יעיל ומהיר שלו.