מה שכדאי לדעת על בניית אתר מסחר אלקטרוני

מגפת הקורונה סתמה את הגולל על הסוגייה עד כמה נחוץ אתר מכירות לעסק, והוכיחה מעל לכל ספק שקשה מאוד לשרוד בלעדיו

גם בעלי חנויות שפעלו במשך עשרות שנים במתכונת הפיזית בלבד, הבינו שהם חייבים אתר מסחר אלקטרוני בשביל להתקיים. הסגרים הארוכים והבידודים האינסופיים הגדילו בצורה דרסטית את הביקוש לאתרי אי קומרס, גם לעסקים קטנים במיוחד. רגע לפני שאתם פונים אל חברה לבניית אתרים שתבנה עבורכם אתר מסחר אלקטרוני למכירת המוצרים שלכם, יש כמה דברים שכדאי לדעת.

אפיון אתר - שלב קריטי בתהליך
אפיון אתר הוא שלב חשוב בכל תהליך של בניית אתר , אולם בבנייה של אתר מסחר הוא חשוב במיוחד. במהלך האפיון עליכם לשאול מספר רב של שאלות כמו : מיהו קהל היעד שלכם, מה מאפיין את המוצרים שלכם , את השוק הספציפי בו אתם פועלים, מיהם המתחרים שלכם ואיך נראה האתר שלהם? ,מהם החוזקות של המוצרים שלכם ועוד. לאחר אפיון מקיף ומקצועי ניתן יהיה לתכנן את האתר ולדאוג שהוא יהיה מדויק עבור המוצר שלכם ועבור קהל היעד שלכם. שלא כמו אתרי תדמית, אתרי מסחר אלקטרוני אמורים "לתת עבודה" ולהשיג תוצאות מיידיות שבאות לידי ביטוי במכירות. לשם כך האפיון הוא שלב קריטי שיש לבצע במקצועיות.

תכנון אסטרטגיית שיווק לאתר
אפיינתם, עיצבתם, פיתחתם ושחררתם את האתר לאוויר. מה עכשיו? מתי מתחילים לראות את המכירות באתר ואת הכסף? אז זהו, שכדי שזה יקרה צריך לשווק את האתר. שיווק דיגיטלי של אתרי מסחר אלקטרוני נועד כדי להבטיח הגדלת מכירות והגעה לכמה שיותר לקוחות פוטנציאלים. ניתן לבצע קידום אורגני וממומן בגוגל, קידום ברשתות החברתיות, קידום דרך משפיעני רשת ועוד. כך או אחרת, יש לתכנן אסטרטגיה שיווקית מדויקת שמותאמת לסוג וגודל העסק ולמוצרים שנמכרים באתר.

בחירת חברת סליקה ותכנון מערך משלוחים
לפני שמתחילים שפעילות מסחר אלקטרוני באתר, חשוב לסגור את כל הפרטים הטכניים. הרי בסופו של דבר הלקוחות שלכם משלמים דרך האתר ומחכים שהמוצרים יגיעו אליהם הביתה ולכן מוטלת עליכם אחריות לדאוג שכל המערך הזה יתקתק כהלכה. חשוב לבחור חברת סליקה מקצועית ולחבר את מערכת הסליקה באתר באופן תקין ומקצועי, חשוב לבחור חברת משלוחים טובה (או לבצע את המשלוחים בעצמכם בצורה יעילה) ולזכור שחווית קנייה באתר היא כמו חווית קנייה בחנות ועליכם להקפיד על שירות מושלם כדי שהלקוחות יהנו, ימליצו,  ויחזרו.