ההבדל בין בוני אתרים לכאלה ש"יודעים להרים אתר"

אנחנו לא מזלזלים חלילה באף אחד, אבל אנחנו בהחלט מעריכים את המקצוע שלנו. לבנות אתר זו לא משימה של מה בכך

למרות שבשנים האחרונות צצים יותר ויותר אנשים שמעידים על עצמם שהם כאלו, המציאות די רחוקה מזה. נתחיל בביטוי השגור בפני רבים לאחרונה שנקרא "להרים אתר", ביטוי שנועד לתאר את הפשטות שבהקמת אתר. זה נדמה לכאורה שכל אחד יכול לבצע את זה גם ללא ניסיון קודם או לימודים בתחום. אז מהם באמת ההבדלים בין להרים אתר לבין לבנות אותו? הנה חלק מהם.

שימוש בתבנית קיימת לעומת פיתוח תבנית מותאמת אישית
מה שמרימי אתרים עושים הוא לרוב לבחור תבנית קיימת מתוך "בנק תבניות" קיים ולהלביש עליו את התכנים של אותו לקוח ספציפי. כך יוצא שכל האתרים שהם בונים/מרימים הם למעשה זהים על תבנית שקיימת מראש. לרוב הם לא עוסקים בפיתוח או או בתכנות, מה שיוצר תהליך מהיר במיוחד. אז איפה פה הבעיה? ובכן, שימוש בתבנית שפותחה באופן אישי לצרכי הלקוח מאפשרת ליצור אתר טוב יותר יותר ומדויק יותר לצרכים. אתר שממלא את המטרות שבשמן הוקם, אתר מהיר יותר ואיכותי יותר שיעמוד בדרישות שלכם. תבנית בפיתוח אישי זו תבנית שתביא בהכרח לתוצאות טובות יותר ואת זה, בדרך כלל, יכולים לעשות רק בוני אתרים.

תהליך עבודה קצר ומהיר לעומת תהליך עבודה מובנה בשלבים
כפי שוודאי כבר הבנתם אלו שיודעים להרים אתר מתגאים בתהליך מהיר במיוחד ובכך שבתוך יום או יומיים כבר יהיה לכם אתר באוויר. הזמן הוא חשוב וצריך להתייחס אליו, אבל בניית אתר היא תהליך רב שלבים, בדיוק כמו בנייה של בית. כדי שהאתר שבונים לכם יהיה מדויק לעסק שלכם הוא צריך לכלול את שלב אפיון הצרכים (שלב מהותי שלא ניתן לדלג עליו), שלב פיתוח מותאם אישית ושלב עיצוב. בונה אתרים מקצועי יעבוד לפי תכנית מובנית של שלבים ואילו מי שיודע להרים אתר לרוב ידלג עליהם כדי לחסוך זמן וכסף.

הבדלים במחיר
הבדל משמעותי נעוץ גם במחיר וכמובן שצריך לקחת את זה בחשבון. התחשיב של עלות בניית אתר נגזר מזמן ההקמה ובעוד ש"הרמת אתר" יכולה להיות קצרה, בנייה ופיתוח אתר מותאם אישית יכול לקחת יותר זמן. תכנות ופיתוח אלו משימות שדורשות מאמץ רב והרבה השקעה אך גם התוצאה שמתקבלת היא בהתאם. יהיה לכם אתר שמותאם אישית לצרכים שלכם, שעולה ונטען במהירות, שניתן לקדמו בגוגל בצורה טובה, וכזה שיגרום לגולשים להגיע אליו ולהישאר בו. בנייה מקצועית של אתר תעלה יותר מבניית אתר בתבנית קיימת ובמהירות, אך העלות הזו תחזיר את עצמה בסופו של דבר.