שלבים בבניית אתר מנצח

כמו שלא הייתם חושבים לבנות גג לפני יסודות, כך גם בהקמה של אתר יש שלבים ברורים ומסודרים וחשוב ללכת לפי הסדר.

האתר שאתם מתכננים לעסק שלכם הולך להיות הבית שלו. אתם הולכים לארח בו לקוחות, למכור בו דברים, והמטרה שלכם היא לגרום לכולם להרגיש בו בבית. כך תוכלו להגדיל את מאגר הלקוחות שלכם וכתוצאה מכך גם את הרווחים. בדיוק כמו בנייה של בית, גם בנייה של אתר לעסק צריכה להיעשות בשלבים ולהיות נכונה ומדויקת כדי שהאתר ישמש אתכם לאורך זמן וימלא את כל המטרות שבגללן הוקם.

מיפוי צרכים ואפיון אתר
השלב הראשון בהקמת אתר עסקי הוא מיפוי הצרכים שלכם. עליכם לשאול שאלות רבות כמו: מיהו קהל היעד שלכם? מה המטרה של האתר? האם הוא יהיה אתר למכירת מוצרים או שירותים או אתר תדמית? האם חשוב לכם שהוא יהיה מקודם בגוגל? ושאלות נוספות. בשלב האפיון עליכם להביע את כל המחשבות שלכם, השאלות, התהיות והחלומות שלכם לגבי האתר. שלב האפיון הוא השלב בו יוצרים מעין "תכנית אדריכלית" לאתר שלכם ובה יהיה כתוב מה יהיה באתר ואיך הוא יראה.

עיצוב ופיתוח
אחרי שסיימנו את אפיון האתר מתחיל השלב של פיתוח האתר והעיצוב. שלב זה הוא שלב שמתבצע על ידי אנשי מקצוע (מתכנת בונה אתרים ומעצב גראפי) אך בתור הלקוחות אתם תהיו מעורבים בתהליך. העיצוב והפיתוח אמור לבטא באופן מוחלט את אפיון האתר שעשיתם בשלב הקודם ולכן לא ניתן לדלג על שלבים, אלא ללכת לפי הסדר. שלב העיצוב והפיתוח כמוהו כשלב הבנייה של הבית. במהלכו נבנה האתר ובסוף התהליך כבר יהיה לכם אתר מוכן ומעוצב שאמור להיות בדיוק כמו בתכנית.

יצירת תוכן
אחרי שהאתר הוקם הוא מוכן שתכניסו אליו את התוכן שלכם. שלב יצירת התוכן כמוהו כשלב "הלבשת הבית" והריהוט שלו. כעת עליכם לכתוב מי אתם ומה אתם עושים (אודות), להכניס מידע על השירותים שאתם נותנים , לכתוב תוכן שיווקי שימשוך גולשים להפוך ללקוחות שלכם וליצור תוכן בעל ערך. כשאנחנו אומרים תוכן אנחנו מתכוונים גם למילים כתובות אך גם לתמונות וסרטונים ולמעשה לכל דבר שישפר את האתר שלכם. שלב זה הוא בדרך כלל באחריותכם או בהנחיה שלכם כי הרי אף אחד לא מכיר את העסק שלכם טוב כמוכם.