המרחק בין אתר האינטרנט שאתה רוצה לאתר האינטרנט שאתה צריך

בניית אתר אינטרנט היא דומה במהותה לבנייה של בית. בשני הפרויקטים יש חלומות גדולים, תכניות גרנדיוזיות, ומערך שלם של רגשות וציפיות.

נכס דיגיטלי הוא כמו נכס נדלנ"י וכמעט כל בעל עסק יודע בדיוק איזה אתר הוא רוצה להקים, מה יהיה בו ומה לא. אלא שבמקרה הזה המרחק בין מה שאתם רוצים או חושבים שאתם צריכים לבין מה שאתם באמת צריכים עשוי להיות גדול. זה לא שאנחנו חלילה מזלזלים ברצונות שלכם כמו שאנחנו חושבים שכדי למקסם את האתר העסקי שלכם הוא מוכרח להיבנות בתיאום מושלם לצרכים של העסק שלכם ולאופי שלו. הנה כמה דגשים בעניין.

הרצונות שלכם חשובים, אבל המאפיינים של קהל היעד שלכם יותר
לבעלי עסקים יש המון תכניות לגבי איך ייראה האתר שלכם, מה יהיה התוכן בו, מה יהיה העיצוב ואיך תוצג חווית המשתמש. אלא שחשוב להבחין בין הרצונות שלכם לבין המאפיינים של קהל היעד שלכם שאלו הם החשובים יותר במקרה הזה. אתר עסקי טוב ומוצלח הוא אתר שבתהליך האפיון הותאם לקהל היעד שאמור להגיע אליו. זה נכון מבחינה עיצובית, מבחינת התוכן והמבנה, ומבחינת חווית המשתמש כולה. אם למשל קהל היעד שלכם הם בני הגיל השלישי ותבנו אתר עם עיצוב צעיר וחווית משתמש מורכבת יחסית כמו שאתם רוצים, הוא לא ישיג את המטרות שלו וחבל על הכסף.

שימוש בתבנית חינמית כדי לחסוך כסף או תבנית מותאמת אישית?
בתהליך בניית אתר אנחנו שומעים לא פעם רצון של בעלי עסקים שנעשה שימוש באחת מהתבניות החינמיות שמוצעות ברשת לכל דורש. דוגמה טובה לכך היא שימוש בתבנית וורדפרס קבועה שמאפשרת בניית אתר בעלויות נמוכות. אנחנו מבינים שאתם רוצים לחסוך כסף, אלא שבמקרה הזה עליכם לחשוב לטווח הרחוק. תבנית קבועה היא תבנית כבדה שמביאה למהירות טעינת אתר איטית במיוחד. זה משפיע על יעילות האתר, על אפשרויות הקידום שלו ועל האפשרויות שלכם לנוע בתוך התבנית הזו. יצירת תבנית מותאמת אישית אמנם תעלה לכם יותר כסף אך תיצור עבורכם אתר מקצועי ומוצלח בהרבה. זה יהיה אתר שיכול להיטען מהר , לשמור על אחוז נטישה נמוך, למשוך גולשים רבים יותר ובסופו של דבר גם להגדיל את הרווחים. ההשקעה תשתלם!

אתר תדמית או אתר מכירות?
יש בעלי עסקים שבטוחים שכל מה שהם צריכים זה אתר תדמית שיחזק את המותג שלהם. הרי יש להם חנויות פיזיות שעובדות מצוין ומושכות אליהן לקוחות רבים. הם בטוחים שאת המוצרים שלהם אי אפשר למכור דרך האינטרנט ולכן אין להם שום צורך באתר מכירות. המרחק בין הרצון למציאות במקרה הזה יכול להיות גדול במיוחד ואם תשאלו אותנו נגיד לכם שכל מוצר (כמעט) אפשר למכור באינטרנט. ההמלצה שלנו היא לא לשלול מיד ולבוא עם ראש פתוח. פעמים רבות יהיה שווה להשקיע באתר מכירות שיכול למקסם את הרווחים שלכם, אפילו יותר ממש שחשבתם שאפשר.