הקשר בין המיתוג לעיצוב האתר

מיתוג הוא שפה שלמה המורכבת מאינסוף אלמנטים ומספרת סיפור אחד וכשמעצבים אתר חייבים לדבר בה בכל אחד מהשלבים.

משום מה גם בשנת 2020 בואכה 2021 יש אנשים שחושבים שמיתוג זה לוגו ואולי גם כרטיס ביקור וקטלוג, אך זה ממש לא כך. מיתוג הוא שם כולל לכל השפה העיצובית שלכם, הערכים שאתם רוצים להעביר בתור עסק, העשייה שלכם, מה שאתם רוצים שיחשבו עליכם, ולמעשה לכל מה שאתם רוצים להעביר ללקוחות הקיימים שלכם ולאלו הפוטניצאלים. אז נכון שלוגו הוא חלק מרכזי מחבילת המיתוג, אבל הוא ממש לא הכל. כשבונים אתר לעסק צריך לפני הכל ליצור מיתוג לעסק. המיתוג הזה יבוא לידי ביטוי בכל פרמטר בהליכי בניית אתר האינטרנט שלכם. מיתוג מוצלח הוא כזה שיצליח להעביר היטב את מה שאתם רוצים שידעו על העסק שלכם, אבל גם כזה שיהיה מזוהה עם העסק שלכם, כלומר שכל מי שייתקל בו ידע ישר שזה שייך אליכם.

בניית מותג הוא תהליך שיכול לקחת זמן רב
לפני שמתחילים במיתוג של עסק מסוים, צריך לזכור שהמטרה הסופית שלנו היא שהעסק והשירות שלו ייבדלו בין המתחרים. עלינו ליצור מיתוג שיביא את המוצרים או השירותים שלנו למקום שמכירים אותם לטובה ולמקום שהם נחשבים לטובים ומוצלחים. תהליך זה עשוי לקחת זמן ממושך וגם למותגים הגדולים ביותר שאנחנו מכירים כיום זה לקח כמה שנים טובות כדי להגיע לאיפה שהם נמצאים עכשיו. מיתוג הוא לא רק לוגו או אריזה של המוצר שאתם משווקים, אלא חבילה שלמה שכל כולה מדברת בשפה שהמצאתם: לוגו, ברושורים, אתר, אך גם סממנים שאינם חיצוניים כמו תוכן כתוב, ערכים שאתם רוצים להעביר וכו'.

אתר הוא חלק בלתי נפרד מחבילת המיתוג
כפי שוודאי הבנתם, אתר הוא חלק בלתי נפרד בחבילת המיתוג שלכם וכאחד כזה עליו לשדר ולבטא את כל מה שהחלטתם שיהיה חלק מכם. אתר אינטרנט עסקי הוא כלי מצוין להעביר תכנים וערכים שיהיו מזוהים עם המותג שלכם ולפיכך יש לו תפקיד מרכזי במיתוג עסק. כאן המקום להזכיר גם קידום אתרים (אורגני או ממומן) שיש לו משמעות ביצירת מיתוג. אתר שיהיה ממוקם גבוה יתרום לחיזוק ובידול המותג בכך שהוא יביא את הבשורה בצורה מהירה ויעילה יותר. על כן כדאי להשקיע מחשבה גם בכך.

כך תיצרו אתר שמדבר בשפת המותג שלכם
אז איך בונים אתר שמדבר בשפה המיתוגית שכתבתם לעסק שלכם? ובכן, שלב אפיון האתר הוא שלב מרכזי שבו תבחנו למעשה מה האתר שלכם אמור להשיג ולמי הוא בעצם מיועד. משם תוכלו להמשיך ולעצב אותו בהתאם לערכי המותג שלכם. זה יבוא לידי ביטוי בשפה העיצובית (פונטים, סוגי כתב, צבעים, לוגו , כותרות וכו'), במבנה האתר, בתוכן שיהיה כתוב בו, בתמונות שיופיעו בו, במסרים ובאווירה שהוא יעביר לכל מי שיגלוש בו. מיתוג הוא הדרך שלכם ליצור ייחודיות ובידול לעסק שלכם והאתר הוא כלי מרכזי בתהליך הזה.