חשיבות חוויית משתמש באתר תדמיתי

המושג UX הוא המושג החם ביותר בעולם הדיגיטל והוא יודע לתת פתרונות לשלל תצוגות מסך כולל אתר תדמיתי מהסוג הפשוט ביותר

אתם עומדים בפני בניית אתר תדמית לעסק שלכם וכולם אומרים לכם שאם חייבים שתהיה בו חווית משתמש טובה. רבים שואלים אותנו מה זה בלל "חווית משתמש" ואנחנו תמיד שמחים לענות: באופן פשוט, מדובר למעשה בחוויה שחווה המשתמש כשהוא גולש באתר שלכם או משתמש באפליקציה שלכם. למרות שזה נשמע לכאורה פשוט, זהו למעשה אחד הנושאים המורכבים שיש והם נלמדים באופן נרחב בקורסים כאלה ואחרים. חווית משתמש טובה תשאיר את הגולש באתר או באפליקציה זמן רב יותר ותגרום לו בסופו של דבר לבצע פעולה (שזוהי מטרת העל). "פעולה" יכולה להיות רכישה באתר, הורדת קובץ , הרשמה לשירות מסוים וכו'. אם כך תשאלו (ובצדק) למה צריך להשקיע בחווית משתמש באתר תדמית? הרי מדובר במעין כרטיס ביקור ואין פעולה שהגולשים צריכים לעשות בו. אז זהו, שזה ממש לא נכון! חשיבות חווית המשתמש באתר תדמית היא עצומה ואסור לוותר עליה בשום פנים ואופן.

חווית משתמש טובה משפיעה על תדמית העסק כולו
כשמתכננים אתר תדמיתי חשוב לזכור שמטרתו היא לשפר את התדמית של העסק שלנו ולחזק את המותג. גם אם לא אמורים לבצע בו רכישות או הורדות, חשוב מאוד להקפיד על תכנון חווית משתמש חיובית שכם יש לה השפעה רבה על התדמית של העסק ועל הרושם שהגולשים יקבלו ממנו. מה גם שחווית משתמש מוצלחת תשאיר את הגולשים זמן רב יותר באתר ובסופו של דבר זה בהחלט יכול להיות מתורגם בהגדלת מאגר הלקוחות ומחזור הרווחים.

גם באתרי תדמית הגולשים צריכים לעשות פעולה!
רבים חושבים שבאתר תדמית לגולשים אין פעולה מסוימת שהם צריכים לעשות, אבל למעשה מדובר בטעות. ראשית כל, ישנה תיבת "צור קשר" כמעט בכל אתר תדמית ועליכם לקוות שהגולשים ישאירו שם פנייה. שנית, גם אם הם לא ישאירו באותו רגע פנייה אתם כן רוצים שהעסק שלכם יהיה להם בראש, כדי שבעתיד הם ישתמשו בשירותיכם. מכאן נראה שכן יש פעולה שצריך לעשות (גם אם אינה מיידית), ועל כן יש צורך משמעותי ביצירת חווית משתמש טובה שתגרום לגולשים לבצע את הפעולה.

טיפים ליצירת חווית משתמש טובה באתר תדמיתי
אז איך יוצרים חווית משתמש טובה באתרי תדמית? זה נכון שאין כפתורים כמו "רכישה" או "סל קניות" , אבל בהחלט יש דברים שאפשר לעשות. צריך להשקיע במבנה האתר ולדאוג שהוא יהיה הגיוני וברור. צריך להשקיע בעיצוב, בנראות, במהירות הטעינה כמובן, בהתאמה לגלישה בנייד או בפלטפורמות אחרות, באמינות, באינטראקציה טובה, ובכל מה שיגרום לגולשים לחוויה טובה.